Jake Knapp: Sprint

Právě jsem dočetl knížku Sprint od lidí z Google Ventrures. Když jsem si knížku kupoval, myslel jsem si, že si kupuji návod, jak ryche udělat nějaký projekt. Ale o tom knížka vůbec není …

Kniha Sprint popisuje, jak otestovat nápad za týden. A nápad může být jakkoliv bláznivý. Vlastně, čím bláznivější, tím je to téma vhodnější pro sprint. Riskuji vlastně jen týden a v pátek budu mít hmatatelné výsledky, zda můj projekt může fungovat či nikoliv.

V knížce se dozvíte, jak nápad vhodně zvolit, jak na něm v teamu pracovat, vytvořit prototyp a vyzkoušet na zákaznících. Je nutná trocha představivosti, ale sprintem můžete testovat prakticky všechno. Od navržení prodejny nebo ordinace, přes software nebo weby až po hardwarové produkty.

Mnohé techniky z knihy se dají použít i mimo týdenní sprint, třeba když potřebujete společně něco vymyslet. Jsou lepší metody než brainstorming – ten podle autorů vůbec nefunguje. Také kvalitiativní rozhovory se zákazníky jsou velmi zajímavá oblast.

Už se těším až sprint nebo nějakou jeho část či upravenou variantu, (i když to příliš nedoporučuji) vyzkouším na nějakém reálném projektu. Přemýšlím i o použití ve skautském oddílu. Až si udělám osobní zkušenost se sprintem, jak ho popisují v knize, určitě o tom napíši.

Rád knihu půjčím: https://distlib.com/ondrejsika/169/
Nebo ji můžete zakoupit: https://www.melvil.cz/kniha-sprint/

Ondrej Sika

ondrej@sika.io
+420 773 452 376

IČ:88114163
DIČ:CZ9302252102
Účet:   2301432033/2010

Zajímají Vás novinky?

Odebírejte můj newsletter a budete v obraze!

Website by Zuzana Jeschke