Co je Docker

Docker je kontejnerizační engine, který zajišťuje běh aplikací ve striktně definovaném a odděleném prostředí. Výhody používání Dockeru jsou plná kontrola nad prostředím každé aplikace (jedna může bězět na Debianu a druhá na Cent OS na jednom hostu) a také bezpečnost, protozě apliace vidí jen kontainer a to co jim povolíte (porty, filesystem, … na hostu).

Aktualne vypsane terminy

KurzMestoDatumCena 
Školení DockerPraha27. - 28. 11. 20189000 CZKRegistrovat

Co Vás naučím

Ve dvoudenním kurzu si projdeme tyto věci:

 • Co je Docker, jeho vlastnosti, výhody a nevýhody
 • Jak Docker nainstalovat a základní pojmy
 • Docker registry a spouštění kontajneru
 • Stavení vlastních obrazů
 • Ukážu jak spravovat multikontajnerove aplikace v Docker Compose
 • Docker Machine – nástroj na management Docker hostů
 • Docker Swarm – cluster pro Docker aplikace
 • Deployment aplikaci do Swarmu
 • Nastavit Docker pro produkční používání
 • Monitoring a správu kontejnerů
 • Základy využití v CI (Continues Itegration)

Jak školení probíhá

Školení probíhá formou workshopu, vše si prakticky vyzkoušíte. Věřím, že praktické zkušenosti jsou to nejlepší, co si můžete z každého školení odnést. Školení probíhají buď v mé kanceláři, při velkém počtu zájemců ve školící místnosti. Při firemním školení samozřejmě mohu přijet k Vám do kanceláře.

Všechny materiály z předchozích školení jsou volně k dispozici na github.com/skoleni-docker a na mém Speakerdeck.

Po absolvování školení obdržíte veřejně auditovatelný certifikát o účasti.

Cena

Cena dvoudenního kurzu je 8000 CZK na osobu, v případě firemních školení je to 15000 CZK za školící den. Na rozsahu kurzu se předem domluvíme, většinou trvá 3 dny.

Studentiuniverzity a neziskové organizace mají 50% slevu.

Lze domluvit například skupinové slevy, ceny se za určitých okolností dají určitě nějak zvýhodnit. V případě zájmu nebo dotazů mě neváhejte kontaktovat.

EON Docker

Ondra pro nás zajišťoval školení Dockeru. Jeho přístup výrazně vybočuje ze standardizovaných školení – skvělá příprava, maximální otevřenost, pohodový přístup, expertní znalost podložená praxí, srozumitelnost. Za svou 20letou praxi jsem prošel řadou školení, ale to Ondrovo patří k těm nejlepším.
Filip Joanidis
EON

Eltodo Docker

Když absolvujete školení, očekáváte od něj, že vás to v rámci školeného tématu posune kupředu, že se dozvíte něco nového, že vám to ulehčí práci, přinese nové možnosti. Pokud se tak stane, pak bylo školení úspěšné. Co už se dá ale očekávat méně je to, že by vaše nové poznatky měly překročit hranice školeného tématu. Nám se to však s Ondrou při školení Dockeru stalo. A ještě jedno doporučení případným zájemcům: nebojte se Ondry ptát. Ondra se totiž nebojí odpovídat. A že mu to jde dobře.

Jan Semkovič
ELTODO, a.s.

CZJUG Docker

Školení o dockeru jsme absolvovali jako součást aktivity CZJUG. Ondra měl školení skvěle připravené i odprezentované. Velmi kladně hodnotím strukturu školení, Kdy jsme se o dockeru nejdřív dozvěděli něco teoreticky a ve druhé části nám Ondra ukázal většinu možností dockeru na příkladech. Pokud plánujete docker používat, toto školení velmi doporučuju.

Tomas Sara
Software Engineer at Edhouse s.r.o.