Vypsané termíny

NÁZEV ŠKOLENÍMÍSTODATUMCENADÉLKA
Školení Proxmox 🇨🇿Praha6.3.20206800 CZK1 denRegistrovatDo kalendáře
Školení Proxmox 🇨🇿Brno4.6.20206800 CZK1 denRegistrovatDo kalendáře
Školení Proxmox 🇨🇿Praha11.9.20206800 CZK1 denRegistrovatDo kalendáře

Co je to Proxmox

Proxmox je open source nastavba KVM Virtualizace a LXC kontejneru. Prinasi enterprise virtualizaci a jednoduchou spravu virtualnich stroju a kontejneru na leta provereny virtualizacni stack na Linuxu.

Jak školení probíhá

Na školení probiha formou workshopu, vse si prakticky vyzkousime. Od instalace Proxmox serveru, po nastaveni HA pro virtualni servery.

Co Vás naučím

  • Uvod do Virtualizace, Kontejnerizace a Proxmoxu
  • Nastaveni Proxmoxu
  • Nastaveni storage
  • Prace s KVM virtualnimy servery
  • Prace s LXC kontejnery (lightweight virtualizace)
  • Backup, restore
  • Migrace a HA

Pro koho je školení určeno

Školení je primárně určeno administratorum, kteří nemají s virtualizaci a Proxmoxem zadne nebo jen male zkusenosti.

Předchozí znalosti

Zakladni znalost administrace Linuxu.

Technické požadavky

Notebook s pristupem na internet. Nic vic neni potreba. Pokud mate nejaky testovaci Proxmox, muzete vyuzivat ten, ale pro absolvovani kurzu neni potreba.

Jiří Horák

Servisní technik

11. dubna 2019

Ondřej u nás školil Docker/Docker-compose/Swarm dva dny. Úvod do teoerie včetně vysvětlení. Ondřej srozumitelně ukazuje na praktických příkladech formou workshopu, který je dle mě nejlepším možným způsobem, jak se můžete něco nového naučit. Je vidět, že Ondra má se všemi technologiemi a jejich nasazením praktické zkušenosti, okamžitě na naše dotazy reagoval s možným způsobem řešení, což bylo pro nás zvlášť důležité. Rád bych také ocenil přátelský přístup, za mě nejlepší školení za několik posledních let.


Matěj Kučera

Vývojář Aplikací

7. kvetna 2019

Poté, co jsem absolvoval Ondrovo školení Dockeru, nám přišel na VŠE pomoct s nasazením Dockeru a Gitlabu CI do našeho workflow. Je vidět, že v tom co dělá se vyzná a považuji jeho zastávku u nás za velký přínos. Během krátkého času jsme zvládli spoustu práce, na kterou jsem následně navázal a dostal jsem do Dockeru během dalších pár dní další aplikace, a to absolutně bez problémů. Vřele doporučuji. :)


Martin Kylián

Network Security Engineer, SIT MP

4. června 2018

Ondřej nám přijel školit Git a Docker, školení bylo perfektní. Ondřej má velmi dobrou znalost devops. Velmi doporučuji jeho školení, pomohl nám automatizovat každodenní rutinní procesy.

Cena za školení

Otevřený termín: 6 800 CZK bez DPH
Firemní školení: 25 000 CZK bez DPH