Školení Terraformu

Nezávazně poptat školení

Vypsané termíny

NÁZEV ŠKOLENÍMÍSTODATUMCENADÉLKA
Terraform 🇨🇿Prague11.11.20249 900 CZK1 denRegistrovat

11.11.2024
délka: 1 den
cena: 9 900 CZK

Registrovat

Co to je Terraform a k čemu se používá?

Terraform je nástroj, který se používá ke správě infrastruktury v cloudu, jak veřejném (AWS, Azure, GCP), tak privátním (OpenStack, VMware vSphere).

Terraform Vám umožní spravovat infrastruktutru jako kód, to znamená verzovanou v Gitu, přidávání resources pomocí merge (pull) requestů a mnoho dalších výhod. Infrastrukturu můžete dále nasadit do testovacího prostředí přesně tak, jako je v produkci bez zbytečného úsilí. O všech komponentách máte přehled a můžete predikovat ceny. Konec klikání infrastruktury, zkuste Terraform.

Terraform umožnuje spravovat více cloudových providerů současne, zároveň umožnuje pracovat s hibridními cloudy (část v privátním cloudu, část ve veřejném).

Jak školení probíhá

Školení je formou workshopu, všechno si podrobně vyzkoušíme a vysvětlíme. Ukážeme si jak Terraform pracuje, jak jej používat v teamu a jak jím spravovat infrastukturu. Uděláme si příklad infrastruktury jednoduché aplikace, kde nastavíme vše - od DNS, přes Kubernetes cluster po S3 file storage.

Co Vás naučím

 • Základní koncept Terraformu
 • Výhody Terraformu proti Ansible, Puppetu, ...
 • Konfigurace Terraformu pro práci v teamu
 • Ovládání Terraform CLI
 • Úvod do Terraform Configuration Language (HCL)
 • Terraform Providers - napojení na cloudy
 • Práce s resources v Terraformu
 • Terraform moduly
 • Best Practice

Pro koho je školení určeno

Školení je určeno pro DevOps a adminy, kteří chtějí lépe a efektivněji spravovat infrastrukturu. Zároveň také pro vývojáře, kteří se starají o nejakou infrastrukturu v cloudech.

Předchozí znalosti

 • Základní znalost veřejných cloudů (AWS, DigitalOcean, Azure, ...)
 • Základy práce v terminálu

Technické požadavky

 • Nainstalovaný Terraform
 • Přístup na internet (ideálně bez korporatni proxy)
 • Vlastní účet v DigitalOceanu výhodou

Ondřej Šika

Jsem freelance DevOps konzultant a lektor. Zlepšuji práci vývojářských týmu zaváděním efektivních procesů ve vývoji. Naučím Vás používat prověřené nástroje a technologie, které povedou k rychlejšímu vývoji a bezpečnějšímu provozu vašeho software.

Cena za školení

Otevřený termín: 9 900 CZK bez DPH
Firemní školení: 32 000 CZK bez DPH

Nezávazná poptávka

Máte pochybnosti? Potřebujete přesvědčit svého šéfa?

Nad kurzy jsem strávil desítky hodin příprav a stovky hodin používáním a prozkoumáváním technologií. Vy nemusíte. Vše je připraveno tak, abyste se naučili a vyzkoušeli vše co je potřeba ke zvládnutí dané technologie. Pokud nebudete s kurzem spokojeni, vrátím Vám peníze.
150+

Počet odškolených lidí

15+

Počet firem ve spolupráci

20+

Počet uskutečněných školení

Ivo Hlavaty

System Engineer, Konica Minolta Business Solutions Czech

21. Duben 2020

Absolvoval jsem online kurz Terraformu a moc se mi to líbilo. Ondřej byl dobře připraven s mnoha příklady v Githubu. Byl také ochoten najít konkrétní řešení na žádosti ostatních účastníků. Oceňuji také jeho nápady jak integrovat Terraform s dalšími nástroji (prometheus, gitlab, ..). Rozhodně doporučuji přihlásit se na jeho kurzy.


Milan Skuhra

IT Architect

24. Duben 2020

Zúčastnil jsem se školení Docker a Kubernetes, protože jsme ve firmě chtěli tímto způsobem spravovat naše servery. Kvantum poznatků, které Ondřej dokázal za krátký čas odevzdat mě fascinovalo. Zajednali jsme s ním i spolupráci na rozjetí kubernetes clusteru (včetně CEPH) na našich serverech. Doufali jsme, že s Ondřejem to zvládneme za dva dny no udělali jsme to za jeden a naučili se také mnoho o administraci nového setupu. Po vynikajících zkušenostech jsem se zúčastnil dalšího školení - Terraform. Po jeho absolvování jsem mou několik denní nedokončenou práci mohl nahradit novým řešením hotovým za pár hodin. Vážím si jeho otevřenost a ochotu dělit se se svými zkušenostmi. Spolupráci s ním mohu jen vřele doporučit.


Jakub Schimer

Software Developer

15. Únor 2020

Ondřej je zkušený systémový architekt a skvělý lektor, který s radostí odpovídá na jakoukoli otázku. Školení Docker, Kubernetes a Terraform bylo velmi poučné.

Ohlasy z Twitteru

Ondrej Sika

ondrej@sika.io 📋
skoleni@sika.io 📋
+420 773 452 376 📋

Company ID
88114163 📋

VAT ID
CZ9302252102 📋

Zajímají Vás novinky?

Odebírejte můj newsletter a budete v obraze!

Website by Zuzana Jeschke