Git je moderni verzovaci nastroj, ktery se stal defaco standatem mezi vyvojari. Pouzivaji jej na denni bazy jednotlivci, startupy i korporace. Git vam nabizi jednoduchou kolaboraci na projektu s vice lidmi a praci na vice castech soucasne ani by jste si zasahovali do rozdelanych veci nebo se jinak narusovali. Spolupraci na vyvoji projektu jeste zlepsuje Gitlab, coz je kolaborativni platforma na navrh, vyvoj a provozovani software (vice o Gitlabu v samostatnem kurzu). 

O kurzu

Na skoleni formou workshopu si vysvetlime proc je dobre Git pouzivat, jak funguje (proc dnes nema konkurenty) a best practise. Ukazeme si vse od instalace a zakladniho nastaveni Gitu, prez jednoduchou praci v jedne vetvy az po praci v teamu a s vice vetvemi za pomoci ruznych mergovacich strategii (merge, rebase). Ukazeme si vyhodu a nevyhody obou z nich a je pak na Vas jak to budete delat. Take si ukazeme jak se dostat ze spatnych situaci jako omylem jsem si vsechno smazal a podobne.

Pro koho je školení určeno

Skoleni je urceno primarne pro vyvojare, kteri neverzuji vubec nebo nepouzivaji Git. Zaroven je vhodne i pro ty, kteri Git nevyuzivaji na 100% (git commit, git pull, git push). Ať jde o malé weby nebo velké projekty, Git si najde uplatnění. Dále je kurz vhodný i pro ty, kteří nepíšou kód tak často, ale občas potřebují něco zaverzovat, například nějaké migrační skripty DB a nebo konfiguraci serveru. Git pomůže i DBA nebo DevOps.

Osnova

Teoretický úvod do Dockeru

 • Instalace a konfigurace GITu
 • Nový repozitář
 • Základní ovládání GITu
 • Práce v jedné větvi
 • Práce ve větvích – merge, rebase (silná stránka Gitu)
 • Práce se vzdálenými repozitáři
 • Záchrana smazaných dat z repozitáře

Předchozí znalosti

 • Zaklady s programovanim
 • Zaklady prace v terminalu vyhodou
 • Zakladni znalost Gitu vyhodou

Technické požadavky

 • Nainstalovány Git
 • Přístup na internet (ideálně bez korporatni proxy, případně nastavenou proxy v Dockeru)

Cena

Cena dvoudenního kurzu je 4999 CZK bez DPH na osobu, v případě firemních školení je to 20000 CZK bez DPH (školení trvá 1 den). Na rozsahu kurzu se předem domluvíme, většinou trvá 2 dny.

Studentiuniverzity a neziskové organizace mají 50% slevu.

V případě zájmu nebo dotazů mě neváhejte kontaktovat.

LBMS Git

Hned při prvním setkání bylo zřejmé, že Ondřej má mnoho praktických zkušeností s Git. Jeho školení určitě splnilo moje očekávání. Pomohl mi pochopit hlavní rozdíly mezi Git a centralizovanými systémy, vyškolil jeho užívání a k tomu poradil, čemu se v praxi vyvarovat. Zároveň nebyl problém upravit školení na míru našim specifickým potřebám a v neposlední řadě nám pomohl se srovnáním webových implementací (GitLab, GitHub, …). Do budoucna určitě plánujeme další spolupráci.

Vít Kolář
Consultant at LBMS s.r.o.

Eyelevel Git

Velmi dobrá úroveň výkladu, vysvětlení všech požadovaných témat včetně příkladů na předem připravených materiálech extra pro naše účely. Jsem spokojen s kvalitou a dobrou organizací kurzu. Co se týká mne, tak školení padlo na úrodnou půdu. Těším se na další spolupráci.

Bc. Ondřej Fous, DiS.
Senior Developer in Eyelevel

100 Mega Git

Ondra u nás ve firmě školil verzovací systém GIT. Už od prvního okamžiku bylo poznat, že disponuje rozsáhlými znalostmi a pochopením problematiky. Školení bylo prováděno s důrazem na individuální přístup, profesionalitu a maximální pokrytí probírané látky. Prakticky neexistovala otázka, na kterou by nám nebyl schopný odpovědět. Ondra je ochotný konzultovat oblasti i nad rámec původně dohodnutého školení, zejména ohledně softwarového vývoje. Určitě bych ho za naši společnost doporučil komukoliv a myslím, že ho využijeme opakovaně.

Michal Rampula
100MEGA Distribution s.r.o.