Kubernetes jsou dnes nejrozsirenejsi platformou na hostovani Docker kontejneru a jsou podporovany velkymi hraci na trhu (Google, Amazon, Microsoft) skrz Cloud Native Computing Foundation. Kuberneres pro provoz pouzivaji vsechny velikosti firem, od startupu po korporace.

O kurzu

Skoleni probiha formou workshopu, vse si prakticky vyzkousime a osahame. Ukazeme jak spustit Kuberneres lokalne (pro vyvoj) a na cloudove platforme Digital Ocean. Dozvime se zakladni strukturu Kubernetes a projdeme si jeho komponenty. Naucime se jak napsat Kubernetes manifest a jak jim nasadit aplikaci v Dockeru. Dale si ukazeme jak pracovat s pravama v Kubernetes a jak pouzivat (a psat) Kubernetes balicky v Helmu. 

Pro koho je školení určeno

Skoleni je urceno pro lidi (vyvojari a devops), kteri maji zajem provozovat sve Docker aplikace v Kuberneres.

Osnova

 • Teoreticky uvod do Kubernetes
 • Instalace Minikube a kubectl (pro ty kteri nenainstalovali doma)
 • Popis Kubernetes komponent
 • Deployment do Kubernetes
 • Prace s pravy v Kubernetes clusteru
 • Teoreticky uvod do Helm balicku
 • Instalace / Deployment pomoci Helmu
 • Psani vlastniho Helm balicku

Předchozí znalosti

 • Základy práce s Linuxem
 • Základy práce v terminálu
 • Zaklady prace s Dockerem – Skoleni Docker

Technické požadavky

Cena

Cena dvoudenního kurzu je 9999 CZK bez DPH na osobu, v případě firemních školení je to 20000 CZK bez DPH za školící den (standatně školení trvá 2 dny). Na rozsahu kurzu se předem domluvíme, většinou trvá 2 dny.

Studentiuniverzity a neziskové organizace mají 50% slevu.

V případě zájmu nebo dotazů mě neváhejte kontaktovat.

EON Docker

Ondra pro nás zajišťoval školení Dockeru. Jeho přístup výrazně vybočuje ze standardizovaných školení – skvělá příprava, maximální otevřenost, pohodový přístup, expertní znalost podložená praxí, srozumitelnost. Za svou 20letou praxi jsem prošel řadou školení, ale to Ondrovo patří k těm nejlepším.
Filip Joanidis
EON

Eltodo Docker

Když absolvujete školení, očekáváte od něj, že vás to v rámci školeného tématu posune kupředu, že se dozvíte něco nového, že vám to ulehčí práci, přinese nové možnosti. Pokud se tak stane, pak bylo školení úspěšné. Co už se dá ale očekávat méně je to, že by vaše nové poznatky měly překročit hranice školeného tématu. Nám se to však s Ondrou při školení Dockeru stalo. A ještě jedno doporučení případným zájemcům: nebojte se Ondry ptát. Ondra se totiž nebojí odpovídat. A že mu to jde dobře.

Jan Semkovič
ELTODO, a.s.

CZJUG Docker

Školení o dockeru jsme absolvovali jako součást aktivity CZJUG. Ondra měl školení skvěle připravené i odprezentované. Velmi kladně hodnotím strukturu školení, Kdy jsme se o dockeru nejdřív dozvěděli něco teoreticky a ve druhé části nám Ondra ukázal většinu možností dockeru na příkladech. Pokud plánujete docker používat, toto školení velmi doporučuju.

Tomas Sara
Software Engineer at Edhouse s.r.o.