Vypsané termíny

Bohužel nejsou žádné termíny vypsanené

Zanechte mi email a já se Vám ozvu až termín otevřu

Co je Packer a proc jej pouzivat

Packer je nastroj na automatizovane vytvareni machine images pro verejne i privatni cloudy (AWS, DigitalOcean, OpenStack, Proxmox, KVM, ...) od spolecnosti HashiCorp.

Diky Packeru muzeme automatizovane (v CI/CD) a formou kodu pripravovat obrazy pro virtualni stroje se vsim co potrebujeme pro beh nasich aplikaci v cloudu (public i private). Uz nemusime pouzivat zadne Ansible nebo setup skripty, VM bude hned po spusteni pripravene k pouziti vcetne vsech dulezitych komponent.

Jak školení probíhá

Skoleni probiha formou workshopu. Vše si prakticky vyzkoušíme a osaháme. Po skoleni budete odchazet s hands-on zkusenosti jak Packer funguje a jak s nim pracovat.

Co Vás naučím

 • Teoretický úvod do Packeru
 • Instalace Packeru (pro ty kteří nenainstalovali doma)
 • Machine image build process
 • Uvod do HCL (konfiguracni jazyk)
 • Builders (AWS, DigitalOcean, OpenStack, Proxmox, ...)
 • Provisioners (Ansible, Shell, File, ...)
 • Postprocessors
 • Ukazka production ready CI/CD Packer pipeline

Pro koho je školení určeno

Skoleni je urceno pro vyvojare a devopsaky, kteri chteji zefektivnit a automatozovat tvorbu machine images. Take pro ty, kteri preferuji Infrastracture as Code a nechteji nic delat rucne.

Předchozí znalosti

 • Základy práce s Linuxem
 • Základy práce v terminálu
 • Zakladni znalosti cloudoveho nebo virtualizacniho reseni (AWS, VMWare, ...)

Technické požadavky

 • Přístup na internet - ideálně bez korporátní proxy, případně nastavenou proxy v prohlížeči
 • Nainstalovany Packer vyhodou

Ondřej Šika

Jsem freelance DevOps konzultant a lektor. Zlepšuji práci vývojářských týmu zaváděním efektivních procesů ve vývoji. Naučím Vás používat prověřené nástroje a technologie, které povedou k rychlejšímu vývoji a bezpečnějšímu provozu vašeho software.

Cena za školení

Otevřený termín: 9 900 CZK bez DPH
Firemní školení: 32 000 CZK bez DPH

Nezávazná poptávka

Máte pochybnosti? Potřebujete přesvědčit svého šéfa?

Nad kurzy jsem strávil desítky hodin příprav a stovky hodin používáním a prozkoumáváním technologií. Vy nemusíte. Vše je připraveno tak, abyste se naučili a vyzkoušeli vše co je potřeba ke zvládnutí dané technologie. Pokud nebudete s kurzem spokojeni, vrátím Vám peníze.
150+

Počet odškolených lidí

15+

Počet firem ve spolupráci

20+

Počet uskutečněných školení

Jiří Horák

Servisní technik

11. dubna 2019

Ondřej u nás školil Docker/Docker-compose/Swarm dva dny. Úvod do teoerie včetně vysvětlení. Ondřej srozumitelně ukazuje na praktických příkladech formou workshopu, který je dle mě nejlepším možným způsobem, jak se můžete něco nového naučit. Je vidět, že Ondra má se všemi technologiemi a jejich nasazením praktické zkušenosti, okamžitě na naše dotazy reagoval s možným způsobem řešení, což bylo pro nás zvlášť důležité. Rád bych také ocenil přátelský přístup, za mě nejlepší školení za několik posledních let.


Matěj Kučera

Vývojář Aplikací, Vysoká škola ekonomická v Praze

7. kvetna 2019

Poté, co jsem absolvoval Ondrovo školení Dockeru, nám přišel na VŠE pomoct s nasazením Dockeru a Gitlabu CI do našeho workflow. Je vidět, že v tom co dělá se vyzná a považuji jeho zastávku u nás za velký přínos. Během krátkého času jsme zvládli spoustu práce, na kterou jsem následně navázal a dostal jsem do Dockeru během dalších pár dní další aplikace, a to absolutně bez problémů. Vřele doporučuji. :)


Martin Kylián

Penetration Tester, CESNET z.s.p.o

4. června 2018

Ondřej nám přijel školit Git a Docker, školení bylo perfektní. Ondřej má velmi dobrou znalost devops. Velmi doporučuji jeho školení, pomohl nám automatizovat každodenní rutinní procesy.

Ondrej Sika

ondrej@sika.io 📋
skoleni@sika.io 📋
+420 773 452 376 📋

Company ID
88114163 📋

VAT ID
CZ9302252102 📋

Zajímají Vás novinky?

Odebírejte můj newsletter a budete v obraze!

Website by Zuzana Jeschke